Aplikace

Řešení každého požadavku na míru

Ať už se jedná o frézování, soustružení, broušení, texturování nebo vrtání – nabízí společnost WaldrichSiegen již po celá desetiletí výkonná a přesná řešení pro široké spektrum možných aplikací a je schopna své výrobky přesně přizpůsobit požadavkům zákazníků. Inovativní myšlení vytváří podmínky pro trvalý pokrok – a je pro zákazníky WaldrichSiegen zárukou, že se mohou vždy spolehnout na nejvyšší kvalitu a revoluční technologii.

Frézování

V roce1951 se stal WaldrichSiegen prvním výrobcem těžkých obráběcích strojů, který uvedl na evropský trh portálové frézovací stroje jako výkonnou alternativu hoblovacích strojů a horizontálních vrtacích strojů. Další inovace udávající směr následovala jedno desetiletí později: plně hydrostatické provedení os. Díky tomuto progresivnímu technologickému vývoji bylo možné provádět na portálovém frézovacím stroji WaldrichSiegen i těžké řezné operace na vedeních téměř bez tření a s neomezenou životností.

Přední strojní technologie

V rámci dalšího revolučního vývoje svých portálových frézovacích strojů prokázal WaldrichSiegen v roce 2009 znovu svou vedoucí úlohu v této oblasti. Klíčovou charakteristikou je koncepce Masterhead pro výkon až 120 kW. Pokrok vyplývající z desítek let zkušeností znamená pro zákazníka výrazné zvýšení využitelnosti a produktivity stroje. Svou jedinečností s ohledem na výkon a krouticí moment ve spojení s přesností a účinností překonává tato koncepce všechny ostatní koncepce strojů.

Soustružení - frézování

Složité obrobky s ohledem na operace při soustružení i frézování se obvykle obrábějí na různých strojích, což znamená pro obsluhu časově náročné upínání a přesouvání. WaldrichSiegen nabízí inovační koncepci stroje, která umožňuje opracování takových obrobků pouze na jediném stroji.

Obrábění s jediným upnutím

Aby bylo možné soustružit a frézovat těžké obrobky při jednom upnutí a s nízkými náklady, uskutečnila společnost WaldrichSiegen další vývoj svých vysokovýkonných soustruhů. Renomovaní zákazníci z celého světa mohou nyní s maximální přesností opracovávat náročné obrobky na horizontálním soustruhu ProfiTurn H s integrovanou frézovací jednotkou. Rozsah úkolů, které tento obráběcí stroj plní, sahá od soustružení a frézování těžkých hřídelů o hmotnosti do 500 tun ve všeobecném strojírenství, až po výrobu těžkých převodových kol o maximální hmotnosti 100 tun, s kvalitou ozubení dle normy DIN 8/9.

Stroj k frézování a soustružení ProfiTurn M byl navržen pro všechny aplikace, které vyžadují komplexní frézovací a soustružnické operace. Ať už se jedná o rotory turbín a generátorů nebo o těžké kované díly – ProfiTurn M byl vyvinut pro přesné a účinné opracování náročných obrobků o průměru do 4,2 m, délky 25 m a hmotnosti v rozsahu 20 až 250 t. Mimořádně tuhá konstrukce frézovací věže typu „box-in-box“ zaručuje nejvyšší stabilitu i při působení velkých řezných sil.

Horizontální soustružení

Kovárny, výrobci válců, výrobci motorů nebo energetický průmysl – ti všichni čelí vysokým nárokům. Velké, rotační symetrické obrobky je třeba opracovat s nejužšími tolerancemi, složité obráběcí operace je třeba provést pokud možno při jediném upnutí. Společnosti navíc závisejí na vysoké využitelnosti svých strojů, aby bylo zaručeno účinné obrábění a hospodárnost.

Navržen pro špičkový výkon

Těžké soustruhy ProfiTurn H společnosti WaldrichSiegen jsou dokonalým řešením nejrůznějších aplikací v řadě průmyslových odvětví. Renomovaní zákazníci úspěšně opracovávají své obrobky pomocí soustruhů WaldrichSiegen již po celá desetiletí. Tito zákazníci pocházejí z oblastí kováren, elektrárenských technologií, výroby turbín a generátorů, výroby válců i výroby velkých lodních klikových hřídelů.

ProfiTurn H ‒ synonymum pro nejvyšší hnací výkon a přesnost ‒ se dodává v celé řadě konfigurací. Díky doplňkovým frézovacím jednotkám mohou naše stroje ProfiTurn H provádět komplexní operace soustružení a frézování při jediném upnutí. Zákazníci společnosti WaldrichSiegen na celém světě kromě toho těží z rozsáhlého know-how našich aplikačních techniků, kteří zpracují pro každou aplikaci ideální obráběcí strategii.

Vertikální soustružení

Vertikální soustružení vyžaduje maximální ekonomickou účinnost a přesnost. Klíčové jsou navíc v mnoha průmyslových odvětvích nejvyšší řezný výkon a možnost opracování náročných obrobků na jediném stroji.

Technologie, která udává směr

Díky své inovační technologii představuje nový vertikální soustruh ProfiTurn V společnosti WaldrichSiegen nové tržní standardy. Na základě zkušeností s navrhováním portálových frézovacích strojů a horizontálních soustruhů, které WaldrichSiegen v průběhu desetiletí nahromadil, v sobě toto nově vyvinuté špičkové řešení spojuje všechny charakteristiky osvědčených strojů WaldrichSiegen – od hydrostatických vedení ve všech osách, až po výjimečně vysokou přesnost a výkon, díky nimž vynikají nade všechny koncepce strojů na trhu.

Díky ProfiTurn V lze dle vlastní volby provádět obráběcí činnosti, jako jsou soustružení, vrtání, frézování a broušení, na jediném stroji, čímž je zajištěna maximální flexibilita při výrobě náročných komponent. Stroj ProfiTurn V také v neposlední řadě zaujme svou vysokou využitelností, energetickou účinností a minimálními výdaji na servis a údržbu.

Broušení

Na základě svých více než stoletých zkušeností rozumí WaldrichSiegen více než kdo jiný otázkám, které jsou v oblasti obrábění válců důležité, a výzvám, které je třeba překonat.

Syntéza tradice a inovací

Vysoká přesnost obrysů, nejlepší kvalita povrchu nebo vynikající rychlost úběru: brusky válců ProfiGrind od společnosti WaldrichSiegen splňují veškeré požadavky v nejvyšší míře.

Díky širokému výrobnímu sortimentu jsou stroje ProfiGrind obzvláště vhodné pro výrobce plochých výrobků z oceli a neželezných kovů válcováním za tepla i za studena, stejně jako pro výrobce válců, servisní střediska a výrobce papíru. Flexibilita a různé aplikace jsou zaručeny – lze obrábět válce o hmotnosti až 300 tun a průměru 2 500 mm, včetně válců k válcování fólií.

Texturování

V mnoha válcovnách za studena hrají při výrobě sofistikovaných plochých výrobků klíčovou roli texturovací stroje ProfiTex. To platí zejména pro tržní segmenty, v nichž jsou důležité prvotřídní hlubokotažné vlastnosti a povlaky, např. v automobilovém průmyslu. Také v hliníkovém průmyslu nacházejí texturované válce stále větší uplatnění. Stroje ProfiTex společnosti WaldrichSiegen jsou ideálním řešením těchto aplikací.

Vysoká účinnost – snadná manipulace

Vysoká účinnost a využitelnost, stejně jako snadná a maximálně pohodlná manipulace – stroje série ProfiTex dotvářejí portfolio výrobků společnosti WaldrichSiegen určených k obrábění válců. Také další výhody této inovativní technologie jsou působivé: elektrojiskrové obrábění s kontrolovanou drsností v úzkých tolerancích, integrovaný superfinišovací systém k omezení zvlnění a pro dlouhou životnost válců, včetně volitelného plně automatického podávání. Série ProfiTex představuje nejvyšší výkonnost a zajistí obrobení více než 1 000 válců za měsíc, o hmotnosti až 10 tun a průměru 800  mm.

„Superfinišovací“ technologie byla vyvinuta v úzké spolupráci se společností Court Holdings Ltd., Beamsville, Ontario/Kanada, a je v řadě zemí patentově chráněna.

Vrtání

Poměrně často je pro kompletní opracování složitých obrobků potřeba jak portálových frézovacích strojů, tak horizontálních vrtacích a frézovacích strojů. WaldrichSiegen nabízí frézovací stroje i stroje k vrtání a frézování pro účinné kompletní obrábění z jednoho zdroje.

Stroje Union zaručují účinné opracování obrobků délky až 40 m, výšky až 10 m a hmotnosti do 250 t.


Další informace

BMC - TECH s.r.o.

Hviezdoslavova 29b
627 00 Brno
Czech Republic

Marek Baltas, General Manager

M: +420 602 658 842
baltasbmc-tech.cz
bmc-tech.cz